Crusade Online – wejdź w świat średniowiecza i spróbuj przetrwać!

Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa bajecznych historii o walecznych rycerzach i pięknych księżniczkach z czasów średniowiecza? Opowieści te snute przez naszych rodziców i dziadków nie jeden raz rozpalały naszą wyobraźnię. Pragnęliśmy bowiem przenieść się do tamtejszej epoki, wsiąść na swojego wierzchowca i stanąć do walki o serce pięknej białogłowy. Obecnie to nic prostszego – wystarczy zagrać w najnowszą grę przeglądarkową Crusade Online.

Średniowieczny świat

Centrum średniowiecznego świata stanowiła Europa. Kontynent ten był w przeważającej mierze chrześcijański, jednakże na Wschodzie rosła w siłę cywilizacja nowej, wielkiej religii – islamu. Wyznawcy obydwu religii rywalizowali pomiędzy sobą o prymat nad Jerozolimą – świętym miastem trzech religii.

Gra Crusade Online przenosi nas do czasów wypraw krzyżowych. Sami decydujemy, po której stronie zamierzamy się opowiedzieć – stanąć do boju ramię w ramię z chrześcijańskimi rycerzami, czy też walczyć po stronie muzułmanów. Od nas również zależy to, w jaki sposób potoczy się historia – czy chrześcijanie zdobędą Jerozolimę, czy też muzułmanie okażą się silniejsi i wyprą rycerzy z dalekiej Europy. Oczywiście, walka nie jest jedynym elementem gry. Otóż występuje tu również wiele zagadnień związanych z ekonomią czy też planowaniem strategii ataku i obrony. Tak więc każdy z graczy ma okazję wykazać się swoimi licznymi talentami strategicznymi.

Dołącz do innych rycerzy

Gra oferuje niezwykle wysoki poziom interakcji pomiędzy jej uczestnikami. Mianowicie, podstawową formą komunikowania się graczy jest czat oraz poczta. Jednakże mogą oni również tworzyć sojusze i koalicje aby osiągnąć cel gry – zdobyć Jerozolimę oraz odnaleźć jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa – Świętego Graala. Z pewnością zabawa w większym gronie będzie ciekawsza, bowiem można wymieniać się zdobytymi doświadczeniami, planować wspólne ataki i obrony oraz przesyłać sobie surowce niezbędne do budowy i modernizacji budynków. To również znakomita okazja do nawiązania nowych, interesujących znajomości, a także wspólnego odkrywania pasjonującej historii.

Gra komputerowa jako lekcja historii

Nierzadko można usłyszeć w mediach, że gry komputerowe to mało pożyteczne zajęcie, że tak naprawdę, służą one jedynie „dla zabicia czasu”. To nie do końca prawda. Znakomitym tego przykładem jest Crusade Online. Otóż dzięki niezwykle rozbudowanej fabule gry oraz doskonałemu odwzorowaniu średniowiecznych realiów życia, możemy dowiedzieć się jak żyli nasi przodkowie sprzed niemal tysiąca lat. Będzie to więc niezwykła podróż nie tylko dla najmłodszych, lecz również dla trochę starszych graczy.

Oczywiście, gra komputerowa nie zastąpi lekcji historii, jednakże może być jej znakomitym uzupełnieniem. Ponadto, może ona rozbudzić nową pasję wśród graczy i spowodować, że ktoś zapragnie zajrzeć do książek dotyczących epoki średniowiecza lub nawet pójść na studia historyczne.

W sieci można znaleźć wiele darmowych gier komputerowych, jednakże niewiele z nich oferuje coś więcej poza zwykłą rozrywką. Na tym tle pozytywnie wyróżnia się najnowsza produkcja zatytułowana Crusade Online. To niezwykła podróż w świat średniowiecza, pełna zapierających dech w piersiach bitew, niezwykłych przedmiotów oraz rycerzy, dla których honor był jedną z najważniejszych spraw w życiu. Czy jesteś gotowy by stanąć do boju? Jerozolima czeka.

Więcej znajdziecie na: http://crusade-online.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *