Goat Simulator

Goat Simulator wkrótce ukaże się na konsolach Microsoftu

W ostatnim czasie na rynku można było zaobserwować prawdziwy wysyp kolejnych gier – symulatorów. Jedną z takich gier, która zyskała jednocześnie ogromną popularność był Goat Simulator, czyli… symulator kozy. Twórcy owej gry podeszli do tematu w naprawdę niezwykły sposób, gdyż reklamowali swój produkt jako „najgłupszą grę w historii elektronicznej rozrywki”. Prawdopodobnie właśnie dzięki takiemu nastawieniu twórców, którzy nie podchodzili (przynajmniej pozornie) do swojego tytułu całkiem serio, gra osiągnęła ogromną popularność. Obecnie zapowiedziano, iż Goat Simulator pojawi na konsolach firmy Microsoft zarówno starej (Xbox 360), jak i nowej generacji (Xbox One).

Sam pomysł na grę może wydawać się bardzo śmieszny, jednakże gra jest pełnoprawną produkcją Coffee Stain, która nawet zagościła na szczycie listy bestsellerów sklepu Steam. Do tej pory tytuł ten był zarezerwowany jedynie dla komputerów PC, a także urządzeń działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS. W przyszłości jednak ma się to zmienić i gra zostanie przeportowana na konsole Microsoftu co zostało już oficjalnie potwierdzone, a nawet zaprezentowano filmik prezentujący fragment rozgrywki. Za przeniesienie gry na nową platformę będzie odpowiadało studio Doble Eleven. Sam wybór wykonawcy świadczy o tym, iż tytuł traktowany jest bardzo poważnie, a przeportowanie ma być wykonane na wysokim poziomie, gdyż studio to ma na swoim koncie kilka udanych realizacji tego typu. W założeniu edycja na konsole ma nie różnić się w niczym od edycji dostępnej na platformę PC.

Na więcej szczegółów trzeba będzie jeszcze nieco poczekać. Gra na konsole ma bowiem ukazać się 1 kwietnia, co świadczy o faktycznym poczuciu humoru jej twórców. Ciekawe czy inne firmy pójdą w ślad Microsoftu i gra zostanie przeportowana na przykład na konsole Play Station 4 czy jedno z urządzeń Nintendo? Czas pokarze czy taka inwestycja okaże się sukcesem. Tego typu gry często krótko cieszą się popularnością i raczej nie goszczą w świadomości graczy przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *