jak ściągnąć duży plik

Jak przesłać zdjęcia przez internet?

Po wakacjach, urodzinach, imprezach rodzinnych i innych uroczystościach, po których zwykle gromadzimy sporo zdjęć, często pojawia się pytanie, jak się z nimi podzielić z resztą towarzystwa. Poczta ma ograniczone możliwość, z kolei pendrive – mimo że wydaje się być dobrym rozwiązaniem – nie znajdzie zastosowania, gdy w tym samym czasie chcemy się podzielić wieloma plikami z większą grupą osób. Dobrym sposobem są przeznaczone do tego internetowe usługi, gwarantujące wysoki komfort.

Widząc w swojej skrzynce mailowej wiadomość z załącznikiem ważącym np. 100 MB można się przerazić. Mimo upływu lat, coś takiego jak netykieta nadal obowiązuje, więc żeby uniknąć sieciowej kompromitacji i generowania niepotrzebnych problemów warto skorzystać z poniższych rozwiązań.

Pierwsze z nich to WeTransfer, łopatologiczna, prosta, ale jakże funkcjonalna chmura, która pomieści wszystkie najważniejsze wspomnienia i udostępni je innym. Wybrane osoby otrzymają maila z powiadomieniem, że chcemy się z nimi podzielić plikami. Następnie my otrzymamy wiadomość o pobraniu. Bezpłatna wersja obejmuje 7-dniowy okres przechowywania. Nieco podobnym do WeTransfer rozwiązaniem jest Files to Friends. Różnica polega między innymi na limicie ilości plików (10) i ich objętości (1 GB). Zamieszczone dane można pobrać do 2 dni.

Kolejne rozwiązanie to legendarny FTP, który wyróżnia się prostotą obsługi i niezawodnym działaniem. By z niego skorzystać, wystarczy pobrać klienckie oprogramowanie (np. FileZilla), zamieścić adres z możliwością zamieszczenia hasła i… tyle! Intuicyjne i funkcjonalne.

Oczywiście można skorzystać też z bardziej zaawansowanych rozwiąząń. Dostępny w ofercie Microsoft Dropbox oferuje łatwe przechowywanie i synchronizację chmury. Pozwala na udostępnianie plików osobom, które nie korzystają z usługi. Płatna wersja pozwala na zabezpieczenie plików hasłem i zaplanowanie ich żywotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *