COOLPIX S9900

Kolejny aparat z rodziny COOLPIX

Pochodząca z kraju Kwitnącej Wiśni firma Nikon zapowiedziała kolejny model aparatu fotograficznego z rodziny COOLPIX – Nikon COOLPIX S9900. Podobnie jak inne aparaty z tej serii został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne oferujące szeroką funkcjonalność i sprawiającą, iż aparat jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem nawet dla osób o niewielkich umiejętnościach i doświadczeniu fotograficznym.

Nikon COOLPIX S9900 posiada matrycę CMOS o rozdzielczości 16-megapikseli. Wiele osób może zainteresować 30-krotny zoom optyczny pozwalający na robienie wysokiej jakości zdjęć z dużych odległości. Dodatkowe przybliżenie zapewnia opracowana przez Nikona funkcja Dynamic Fine Zoom, dzięki której zbliżenie może być aż 60-krotne. Biorąc pod uwagę tak duży zoom konieczne jest zastosowanie mechanizmu redukcji szumów. Technologia VR doskonale spełnia tutaj swoje zadanie zapewniając stabilizację obrazu nawet przy zdjęciach wykonywanych „z ręki”. Aparat tak jak inne nowoczesne rozwiązania posiada wbudowany moduł łączności bezprzewodowej WiFi oraz NFC. W dodatku odbiornik GPS/GLONASS/QZSS umożliwia rejestrowanie dokładnej lokalizacji wykonywanego zdjęcia.

Oczywiście urządzenie oprócz wykonywania wysokiej jakości zdjęć umożliwia również nagrywanie obrazu. Rozdzielczość nagrań to 1920×1080 pikseli (Full HD) przy prędkości 60 klatek na sekundę. Aparat Nikon COOLPIX S9900 wyposażony został w duży, ruchomy wyświetlacz LCD TFT (3 cale). Warto odnotować, iż wyświetlany na nim obraz widoczny jest nawet w słoneczny dzień. Aparat został wyposażony w wiele trybów tematycznych, między którymi można przełączać się korzystając z odpowiedniego pokrętła zlokalizowanego na górze nowego COOLPIXa. Konstrukcja aparatu oraz jego kompaktowe wymiary sprawiają, iż bardzo pewnie leży w dłoni i wydaje się bardzo ergonomiczny. Nowy aparat Japończyków jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi około 1400 zł. Biorąc pod uwagę jakość urządzenia oraz jego możliwości, wydaje się to niezwykle interesujący wybór dla osób, które nie są zawodowcami, ale chcą wykonywać dobrej jakości zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *