Mortal Kombat X

Kolejny oficjalny trailer Mortal Kombat X

Fani bijatyk czekają już na kolejną część gry Mortal Kombat oznaczoną numerem X. Aby podsycić zainteresowanie nową produkcją, studio NetherRealm postanowiło opublikować w sieci kolejny trailer z gry zdradzający nieco szczegółów. Tym razem wypuszczony film skupia się na rodzinie Cage’ów, bowiem w grze będzie można wcielić się w jej jednego z jej członków. Będzie można zatem walczyć jako Johnny Cage, jego była żona Sonya Blade lub też córka wspomnianej pary – Cassie Cage. W zaprezentowanym materiale filmowym zostały przedstawione w bardzo humorystycznej formie relacje między członkami tej wojowniczej rodziny.

Studio NetherRealm pracujące nad kolejną częścią Mortal Kombat co pewien czas ujawnia graczom informacje o kolejnych zawodnikach, których będzie można spotkać w grze. We wspomnianym trailerze po raz pierwszy od czasu oficjalnego zapowiedzenia kolejnej odsłony bijatyki, pojawiła się Sonya Blade. Nie trzeba chyba nikomu mówić, iż Sonya jest jedną z pierwszych bohaterek gry (była obecna już w pierwszej części cyklu), a jednocześnie jedną z najbardziej charakterystycznych postaci.

W nowej odsłonie twórcy gry postanowili udostępnić standardową kampanię, zbliżoną do tego co było obecne już w poprzedniej jej części. W efekcie gracze otrzymają pełną historię skupiającą się na poszczególnych postaciach świata gry, a jak widać na udostępnionym materiale rodzina Cage odegra tutaj istotną rolę. W materiale pojawiają się również dwie inne postacie, które jednak nie zostały oficjalnie potwierdzone przez studio. Są to Jax oraz Shinnok – być może one również znajdą się w ostatecznej wersji tego znanego tytułu, a gracze będą mieli szansę nimi pokierować i wygrać morderczy turniej.

Nową, niezwykle ciekawą funkcjonalnością wydaje się umożliwienie graczom wyboru jednej z trzech dostępnych wersji każdej z postaci. Wybór wersji będzie miał zasadniczy wpływ na umiejętności oraz wachlarz ciosów danego wojownika. W grze nie zabraknie również najbardziej kontrowersyjnego jej elementu, a jednocześnie najbardziej lubianego wśród fanów serii. Chodzi rzecz jasna o fatality, czyli krwawe zakończenie walki. W Mortal Kombat X zostały wykorzystane również uderzenia X-Ray, czyli bardzo silne ciosy pozwalające na łamanie poszczególnych części ciała wirtualnego przeciwnika.

Najnowsza odsłona bijatyki zadebiutuje na rynku 17 kwietnia i będzie dostępna na różnych platformach: komputerach osobistych (PC) oraz konsolach Sony Play Station 3, Sony Play Station 4, Microsoft Xbox 360 oraz Microsoft Xbox One. W naszym kraju zostanie udostępniona kinowa wersja językowa. W późniejszym czasie firma przewiduje wydanie tego tytułu również na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego firmy Google (Android) oraz firmy Apple (iOS). Należy mieć nadzieję, iż gra będzie tak dobra jak jej dotychczasowe zapowiedzi. Na pewno zachowanie istotnych elementów gry takich jak wspomniane już fatality oraz wykorzystanie znanych i lubianych postaci pozytywnie wpłynie na przyjemność czerpaną z rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *