Rainbow Six

Nabór testerów wersji alfa nowej gry Ubisoftu

Francuska firma Ubisoft uruchomiła zapisy dla testerów wersji alfa nowej gry z serii Rainbow Six o podtytule Siege. Wszystkie chętne osoby mogą się zgłosić przez wypełnienie odpowiedniego formularza stanowiącego ankietę osobową. Twórcy gry mają zamiar wybrać w ten sposób osoby spełniające odpowiednie kryteria. Wersja alfa będzie dostępna jedynie dla platformy PC, zatem konieczne jest posiadanie konta w Uplay. Przy okazji naboru testerów firma postanowiła udostępnić wstępne wymagania sprzętowe.

Dotyczą one przede wszystkim wersji alfa i mogą znacząco różnić się w stosunku do faktycznych wymagań finalnej wersji gry. Należy mieć nadzieję, iż wymagania będą niższe dzięki odpowiedniej optymalizacji tytułu, nie zaś wyższe. Aby móc zagrać w wersję alfa nowego tytułu Ubisoft należy posiadać komputer PC działający pod kontrolą systemu operacyjnego z rodziny Windows (7/8/8.1), wyposażony w procesor Intel Core i5-2500K (lub AMD FX-8120), 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną AMD Radeon HD 7970/R9 280X lub Nvidia GeForce GTX 670 (min. 2 GB pamięci). Ponadto na dysku twardym powinno znaleźć się ok. 8 GB wolnego miejsca. Jak widać minimalne wymagania nie są najniższe, jednakże do dnia premiery powinny ulec zmianie.

Na kolejny tytuł z serii Rainbow Six czeka wielu fanów taktycznych gier akcji. Sama firma Ubisoft przykłada również sporo uwagi do tego tytułu, czego dowodem była jego zapowiedź na targach E3 w 2014 roku. W nowej grze tej znakomitej serii twórcy postanowili skupić się przede wszystkich na szybkich starciach odbywających się na niewielkiej przestrzeni. W związku z tym konieczne będzie odpowiednie przygotowanie się. Ponadto nowy Rainbow Six ma pozwalać na praktycznie niczym nieograniczoną destrukcję najbliższego otoczenia (ścian, okien, drzwi, różnego rodzaju osłon czy nawet pięter).

Pierwsze materiały, które zostały udostępnione przez francuską firmę wyglądały naprawdę obiecująco w związku z czym zainteresowanie graczy znacznie wzrosło. Dlatego też firma zdecydowała się na rekrutację testerów swojego nowego produktu, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce chociażby w ostatniej grze z serii Assasin Creed. Wybrane osoby zostaną poinformowani mailowo o włączeniu ich do programu testowego. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają testy wersji alfa, natomiast wiadomym jest, iż dotyczą one tylko trybu multiplayer, zatem główna kampania gry nie zostanie ujawniona. Testerzy rekrutowani są tylko w kilku europejskich krajach (w tym również w Polsce) oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jeśli testy pójdą po myśli firmy to gra powinna zostać wypuszczona na rynek jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *