NW-ZX2

Nowy Walkman firmy Sony

Jeśli ktoś myślał, że era walkmanów minęła, to jest w błędzie. Japońska firma Sony wkrótce rusza ze sprzedażą nowych przenośnych odtwarzaczy z serii Walkman (model NW-ZX2) o rozszerzonej funkcjonalności. W rzeczywistości urządzenie po pierwszych walkmanach odziedziczyło jedynie nazwę i wysoką jakość wykonania, niemniej jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Niestety cena nowych urządzeń dla wielu osób okaże się zaporowa, gdyż została ustalona na aż 1200 dolarów amerykańskich za produkt. Firma Sony liczy, iż mimo wysokiej ceny klienci skuszą się na wysoką jakość dźwięku oferowaną przez nowe urządzenie, a także interesującą i oryginalną stylistykę, którą urządzenie wyróżnia się z tłumu.

Przenośny odtwarzacz firmy Sony – Walkman NW-ZX2 – został zamknięty w obudowie o rozmiarach 67x133x19 milimetrów wykonanej z aluminium. Gniazdo słuchawkowe urządzenia zostało specjalnie wzmocnione i wykorzystuje standard mini Jack 3,5 mm. Waga urządzenia to 235 gramów. Nowe urządzenie japońskiej firmy posiada ekran dotykowy o przekątnej 4 cali oraz rozdzielczości 854×480 pikseli. Walkman działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.2, lecz zostało wyposażone w autorski interfejs stworzony od podstaw przez Sony. Istnieje możliwość instalowania na nim aplikacji stworzonych dla tej platformy systemowej i rozszerzanie tym samym funkcjonalności tego urządzenia. Nie jest to zatem zwykły odtwarzacz.

Producent zapewnia, iż urządzenie bez problemu poradzi  sobie z odtwarzaniem dźwięku w standardach takich jak: MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, WAV, ALAC, DSD oraz wiele innych zapewniając dźwięk o rozdzielczości 24 bitów i maksymalnym próbkowaniem 192 kHz. Urządzenie wyposażono w pamięć flash o pojemności aż 128 GB, dzięki czemu na urządzeniu można przechowywać naprawdę sporą dawkę muzyki i to w standardach nieużywających kompresji. Sony nie zapomniało o slocie na kartę microSD, dzięki czemu pojemność tą można jeszcze zwiększyć o dodatkowe 64 GB. Walkman ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, który według danych producenta powinien wystarczyć nawet na 60 godzin ciągłego odtwarzania muzyki na urządzeniu w formacie MP3 lub 33 godziny odtwarzania muzyki w bardziej wymagających standardach zapewniających wyższa jakość dźwięku. Ponadto urządzenie wyposażono w kontroler sieci bezprzewodowych w standardzie 802.11b/g/n, moduł Bluetooth oraz NFC. Sony Walkman NW-ZX3 posiada również jeden port micro USB 2.0, przez który można urządzenie ładować lub kopiować na nie pliki muzyczne. Czy produkt okaże się sukcesem? Z pewnością cena jest wysoka, jednak taki produkt powinien znaleźć nabywców. Szczególnie jeśli jakość wykonania i dźwięku będzie na takim poziomie jak deklaruje producent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *