office 365

Office 365 to mobilność

Mobilność to bardzo popularne w ostatnim czasie słowo. Popularne i pożądane. Mobilni są nie tylko ludzie, ale i urządzenia. Na mobilność postawili także twórcy Office 365. Posiadacze pakietu mają możliwość uzyskania dostępu do swoich aplikacji, a także plików z każdego urządzenia mobilnego – komputera, tabletu czy też smartfona i co najważniejsze – niemalże z każdego miejsca, w którym w danej chwili przebywają.

Korzystanie z Office 365, czy to używając laptopa czy smartfona, bądź też tabletu, może być łatwe i szybkie, a przy tym nie sprawiać żadnych trudności. Pakiet został w pełni dopracowany, a użytkownicy nie mają do czynienia z wersją mobilną tego narzędzia. Firma Microsoft poszła o krok dalej, przygotowując Office 365 do działania w systemach Android oraz iOS. Swobodnie można przeglądać wszelkie dane, edytować dokumenty, zarządzać pocztą i danymi, tworzyć oraz udostępniać notatki w urządzeniach bazujących na różnych systemach operacyjnych. W Microsoft Office Online problemem nie będzie również zorganizowanie wideokonferencji.

Office 365 oferuje OneDrive – aplikację, dzięki której możliwe jest przeglądanie i edycja dokumentów udostępnionych z poziomu przeglądarki. Wirtualny dysk o pojemności 1 TB pozwala na udostępnianie dokumentów, a także zarządzać kontrolą dostępu. Co ważne, istnieje możliwość modyfikacji plików nawet wówczas, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Kiedy ponownie sieć będzie dostępna, plik zostanie zsynchronizowany z dokumentami umieszczonymi na wirtualnym dysku. Należy dodać, że popularna chmura Microsoft jest w pełni bezpieczna.

Z kolei aplikacja One Note bywa bardzo przydatnym narzędziem, które wykorzystywane może być nie tylko do przechowywania, ale także udostępniania i rejestrowania informacji. Edytowanie, ale i rysowanie czy wymazywanie możliwe jest za pomocą palca, pióra czy myszy komputerowej. Aplikację, podobnie jak cały Office 365 z łatwością obsługuje się w urządzaniach z funkcją dotykową. Co więcej, dokumenty można przechowywać na wirtualnym dysku, a to oznacza, że będą one dostępne z każdego urządzenia przenośnego, w każdym miejscu i o każdej porze.

W poziomu komputera, tableta czy smartfona bez trudu można korzystać z jednej z najpopularniejszych aplikacji, a mianowicie Outlook. Aplikacja pozwala na stworzenie karty osoby, na której znaleźć się mogą takie informacja jak na przykład numer telefony, adres mailowy czy inne niezbędne informacje. Outlook czy to w tablecie czy w komputerze daje możliwość wysyłania szybkich wiadomości czy też wykonywania połączeń. Aplikacja to także wygodny interfejs.

Office 365 to też takie powszechnie znane aplikacje jak Word, Excel, PowerPoint czy Access. Dodatkowo pakiet posiada aplikację Publisher, która umożliwia tworzenie dynamicznych publikacji w krótkim czasie. Można je urozmaicić o paski boczne, sekcje, kalendarze, reklamy, obramowania i nie tylko.

Zaletą Office 365 jest to, że licencja wykupuje się nie na urządzenie, a na użytkownika. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z pakietu biurowego nawet na pięciu urządzeniach jednocześnie, a sama licencja może zostać przeniesiona w dowolnym czasie i tyle razy, ile chcemy. Co jeszcze przemawia za wyborem Office 365? Przede wszystkim to, że pakiet może zostać uruchomiony w dowolnym czasie i miejscu. Mówiąc o pakiecie Office 365 to właśnie wyrażenie „w dowolnym czasie i z każdego urządzenia” będzie powtarzane najczęściej. To potwierdzenie faktu, że narzędzie to jest w pełni mobilne. Dzięki Office 365 twoje biuro może być tam, gdzie aktualnie jesteś ty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *