project tango

Project Tango. Lenovo zapowiada rewolucję

Project Tango pewnie dla większości brzmi dość egzotycznie i kojarzy się bardziej z rozrywką niż zaawansowanym, ultranowoczesnym systemem technologicznym. Jednak firma Lenovo wcale nie zamierza iść w tytułowe tango, wręcz przeciwnie – właśnie poinformowała o pracach nad mapowaniem 3D, wykorzystującym sensory. To może zrewolucjonizować wiele branż, począwszy oczywiście od architektonicznej.

Co ciekawe, nowa technologia ma być dostępna na smartfonach. Pozwoli np. na zeskanowanie i przeniesienie wybranego widoku do urządzenia i dowolne rozlokowywanie przedmiotów, które się w nim znajdują. Dzięki temu będzie można na nowo projektować wnętrza i nadawać im nowy charakter. Zaawansowane aplikacje pomogą też np. w wędrówkach po sklepie – po wpisaniu wybranego produktu smartfon sam zaprowadzi nas do odpowiedniej półki.

Użytkownicy już teraz z niecierpliwością wyczekują premiery rozwiązania, który przybliży dostęp do rozszerzonej rzeczywistości. Wizja tak wyposażonego smartfona jest imponująca. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *