Miimo

Rusza sezon ogródkowy. To urządzenie ułatwi każdemu życie.

Już od czasów jaskiniowych człowiek tylko patrzył, jak ułatwić sobie życie. A jednak, w dwudziestym pierwszym wieku, koszenie trawy nadal najczęściej jest czynnością, która wymaga biegania z kosiarką i uważania, czy pod ostrza nie dostanie się coś innego niż trawa, od pieczołowicie hodowanych kwiatów po dziecięce zabawki i pechowe zwierzątka.

Dlatego firma Honda postanowiła przedstawić światu Miimo – inteligentną kosiarkę, która samodzielnie zadba o to, by trawnik był zawsze skoszony, i to bez strat w ludziach, zwierzętach i sprzęcie domowym.

Miimo zaopatrzono w 25-watowy silnik dla każdego koła, a także 56-ostrzowy silnik zapewniający dokładne koszenie. Obudowa kosiarki jest bardzo odporna na uderzenia i zarysowania.

Aby upewnić się, że kosiarka szaleć będzie tylko po wyznaczonym terenie, wystarczy ułożyć wokół niego specjalny kabel, który powiadomi system, gdzie przebiega granica koszenia.

Samo koszenie także ma wiele dostępnych opcji – trawę można ściąć do długości od 2 do 6 centymetrów, w prostej linii, losowym kierunku lub nowoczesnych zygzakach. Ścięte źdźbła są przerabiane na papkę, która dodatkowo użyźnia ziemię, sprawiając, że trawnik wygląda jeszcze lepiej.

Nie trzeba się już martwić o niebezpieczne ostrza – Miimo została wyposażona w czujniki, które natychmiast je zatrzymają, jeśli w pobliżu znajdzie się niezidentyfikowany obiekt. A podniesienie lub przechylenie kosiarki włączy alarm, po którym urządzenie nie podejmie pracy, jeśli nie zezwolimy mu na to przez wpisanie pinu.

Kolejne zalety tego nowoczesnego urządzenia to wodoodporność i cicha praca. Może śmiało kosić trawnik w środku burzy i w środku nocy, nie ulegając awarii ani nie przeszkadzając sąsiadom. A kiedy jego bateria będzie bliska wyczerpania, samodzielnie wróci do stacji dokującej i podłączy się do ładowania. Szkoda, że telefony komórkowe tak nie potrafią…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *