Windows 10

Windows 10 coraz popularniejszy. Microsoft ma powody do zadowolenia

Premiera najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu miała miejsce zaledwie przed kilkoma miesiącami. Jednak już teraz „dziesiątka” znalazła się na wielu swoich zwolenników. Również Windows 10 Mobile cieszy się rosnącą popularnością.

Mobilna „dziesiątka”

Statystyki związane z użytkowaniem Windows 10 w wersji mobilnej przedstawione zostały przez AdDuplex, sieć reklamową trudniącą się monitorowaniem tego, z jakich systemów operacyjnych korzystają smartfony oraz urządzenia mobilne. Okazuje się, że najwięcej użytkowników smartfonów z Windowsem pracuje na systemie Windows Phone 8.1. Z mobilnej „dziesiątki” korzysta 8,8% użytkowników i jest to jedyny system, w przypadku którego odnotowano wzrost, w pozostałych wersjach zaobserwowano niewielki spadek.

Zwiększenie liczby użytkowników Windows Phone 10 zapewne jest związane także z premierami nowych smartfonów Lumia. Prognozowany jest dalszy wzrost popularności najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

Ambitny cel Microsoftu

Z najnowszych informacji wynika, że Windows 10 znalazł się już na ponad 110 milionach urządzeń. Microsoft postawił sobie za cel, aby w ciągu 3 lat od premiery najnowszego systemu operacyjnego, która miała miejsce w ostatnich dniach lipca 2015 roku, znalazł się on na miliardzie urządzeń. Wątpliwościom nie ulega fakt, że „dziesiątka” zaliczyła bardzo udany start. Co więcej, najnowsze dane dowodzą, że na przestrzeni kilku miesięcy system pobijał kolejne rekordy popularności. Microsoft ma więc powody do zadowolenia.

Zaktualizuj bezpłatnie

Do korzystania z Windows 10 zachęcała przede wszystkim możliwość bezpłatnego przejścia na najnowszy system operacyjny Microsoftu. Taką propozycję otrzymali użytkownicy Windows 8 oraz Windows 7. Gigant z Redmond wyszedł także z ciekawą ofertę dla użytkowników, którzy nie zakupili żadnej licencji, a korzystali z Windowsa. Wszystko to ma na celu „przyciągnięcie” kolejnych użytkowników „dziesiątki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *